!!! WRZEŚNIOWE PREMIERY OD TECHNICS !!!

wpis w: Bez kategorii | 0

Pierwszego września Technics prezentuje swoje dwie nowości. Są to:

– zestaw muzyczny all-in-one SC-C70MK2 , druga wersja system muzycznego OTTAVA, wzbogacona o nowe głośniki oraz funkcje, do których zalicza się np. dostęp do źródeł internetowych jak np. Deezer.

– zintegrowany wzmacniacz audio SU-R1000 – całkowicie nowy produkt klasy Reference.

Nowa wersja SC-C70MK2 została uzbrojona w 8cm woofery oraz 2cm tweetery, które w parze ze specjalnie opracowanymi pod względem kształtu ‘soczewkami akustycznymi’ dbają o jak najlepszy przekaz oraz zasięg dźwięku. Podobnie jak poprzednik system występuje w charakterystyce 2.1 w skład, którego wchodzi 12cm subwoofer. Zestawy głośników napędza trzy częściowy wzmacniacz cyfrowy JENO Engine.

SC-70MK2 dostał funkcję ‘Space Tune’, która dzięki wbudowanemu mikrofonowi dopasowywuje się do warunków otoczenia! Bez względu na to, gdzie zostanie umieszczony, skalibruje się automatycznie. Nowa wersja systemu muzycznego wspiera format CD, radio oraz streaming – wbudowany Choremcast, Airplay2 oraz Deezer. Podobnie jak poprzednik wygląda wspaniale oraz został zaprojektowany z najlepszej jakości elementów – aluminiowy górny panel, design’erski przedni grill oraz manualnie otwierana tacka CD. Wszystko to nadaje urządzeniu wspaniały charakter, typowy dla urządzeń Technics. Prezentowany model MK2 występuje również w kolorze czarnym. Fenomenalnie czysty, o wysokiej jakości dźwięk, wrzechstronna funkcjonalność oraz atrakcyjny wygląd pasujący do wszelakiego rodzaju wnętrz czyni SC-C70MK2 all-in-one urządzeniem przenaczonym dla wszystkich tych, którzy nie chcą szukać kompromisów, a jedynie… cieszyć się muzyką. 

–  wbudowany Chromecast

–  współpraca z Google Assistant

–  multi-room oraz parowanie stereo

–  kompatybiliność z serwisami muzycznymi jak Deezer, Spotify itp.

–  Airplay2, Blutooth Wi-Fi, streaming, USB, radio internetowe

–  Space Tune

–  3 JENO Engines – każdy wzmacniacz dla osobnego kanału

–  podwójny układ zasilania

–  funkcja re-master polepszająca jakość słabych nagrań.   

Premiera – październik 2020

Cena – 900 euro

————————————————————-

Pierwszy w historii zintegrowany wzmacniacz klasy Reference SU-R1000.

Podobnie jak zaprezentowany w 2014 roku na rynku audio wzmacniacz SE-R1 stanowi najwyższą klasę urządzeń muzycznych Technics, – klasę Reference, w której zaprezentowano najnowsze technologie takie jak LAPC (Load Adaptive Phase Calibration) dla zapewnienia najlepszej odpowiedzi na sygnał, czy JENO (Jitter Elimination and Noise-Shaping Optimisation) dla osiągnięcia wysokiej jakości,oraz wysokiej precyzji w konwersji sygnału PWM z minimalnym współczynnikiem jitter.

Rezeprezentując bardzo wysokie możliwości muzyczne SE-R1 został przyjęty na rynku audio z otwartymi ramionami, stawiając silny fundament dla epoki cyfrowych wzmacniaczy audio.  Gramofon SL-1000R zaprezentowany w 2018 roku łączy w niezastąpiony sposób sterowanie cyfrowe z tradycyjną techniką analogową. Bazując na dotychczasowych osiągnięciach oraz ewolucji rynku i trendów audio, Technics od momentu powrotu w 2014 roku dokłada wszelkich starań w rozwój cyfrowej technologii dostrzegając ją jako przyszłość segmentu audio. Przy tym zamyśle powstał SU-R1000 jako ‘otwarty’ na nadchodzące technologie przyszłości. Połączenie analogowej duszy w świetle obecnej technologii.  Najważniejsze rozwiązanie techniczne zastosowane w tym modelu to nie spotykana wcześniej automatyczna kalibracja do podpiętych głośników! Wzmacniacz sam ustawia swoje parametry jak np. oporność by wydobyć z zestawu muzycznego całość możliwości. Drugim genialnym rozwiązaniem technicznym jest adaptacyjny układ PHONO, również kalibrujący się do posiadanego gramofonu oraz wkładki.

Przyszłość cyfrowych wzmacniaczy audio właśnie się zaczęła!

–  Zawansowana technologia cyfrowa wzmacniacza ADCT, LAPC, JENO.

–  Zawansowany układ zasilania

–  NOWOŚĆ!! Rozbudowany, inteligentny układ PHONO. Nadal jest wielu entuzjastów płyt analogowych i stanowią oni ważny segment rynku dla Technics. SU-R1000 jest wyposażony w inteligentny korektor phono, który wykorzystuje technologię cyfrową w celu uzyskania dokładnej krzywej korektora . W zestawie z dedykowaną płytą kalibracyjną.

–  Cztery niezależne jednostki zasilania

–  Bateryjnie zasilany układ zegara

–  GaN-FET Driver

–  Terminale wyjścia i wejścia, w tym Phono XLR oraz dwa USB-B porty.  

Premiera – koniec 2020

Cena – 8000 euro 

_______________________________

Tekst i przekład Łukasz Rutkowski  

Kopiowanie tekstu lub jego fragmentu bez wyraźnej zgody administracji Technics Group PL zabronione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *